Yıllık Satın Alımlar'da Sepette %15 İndirimi Kaçırmayın!

Teknik Altyapı

Teknik Altyapı

Network Altyapısı

Türkiye genelinde internet altyapısı Metro ulaşım hattı üzerinde bulunmaktadır. İnternet açısından stratejik bir noktada konumlanmış olan veritescil.com.tr’nin internet altyapısı, İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) en yakın konumda doğrudan bağlı bulunmaktadır. Veritescil.com.tr’nin bulunduğu konumu sayesinde, her yerden çok rahat ulaşılabilecek bir pozisyondadır. MetroCity AVM gelişmiş güvenlik sistemleri, yangın ihbar, yangın söndürme ve duman tahliye sistemleri ile 7 gün 24 saat kontrol altında tutulmaktadır.

MetroCity AVM binası NFPA (Amerikan Ulusal Yangın Önleme Birliği) standartları dikkate alınarak kurgulanmıştır va tasarlanmıştır. Deprem anında yangın söndürme sisteminin etkin olarak çalışmasını sağlayacak önlemler uygulanmış ve doğalgazı kesen ventil sistemi kurulmuştur. Bina girişlerinde olası durumlarda itfaiyenin yangına rahatça müdahale edebilmesi için itfaiye bağlantı ağızları bulunmaktadır.

veritescil.com.tr’nin, internet erişimini 5 farklı internet servis sağlayıcısı ile (Türk Telekom, Turk Telekom International ,Superonline ve opsiyonel olarak Telecom Italia / Seabone) sunmaktadır. Ayrıca Türkiye Network Altyapı Platformu (TNAP) üzerinden 6 farklı servis sağlayıcı ile peering’i* bulunmaktadır.

Network alt yapısında (DDOS korumalı olup ücretsiz Wifewall) hizmetimiz ile 10 Gbit ethernet arayüzleri kullanılır.! Talep edilmesi durumunda 100 Gbit ethernet erişim kapasitesi de mevcuttur. Network’de kullanılan bu yüksek kapasite sayesinde veritescil.com.tr’nin müşterilerinin anlık ya da kalıcı yüksek kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verebilmektedir. Ek hizmetler veya ek ücretler için hizmet İhtiyaçları doğrultusun da canlı destek ekibimizden bilgi alınız.

Veri merkezi omurgasının network katmanında Brocade; DDoS firewall, TCP multiplexing, load balancing gibi servisler için Brocade’le birlikte, Riorey ve Citrix , Mikrotik ürünleri kullanılmaktadır. Kabinlerde kullanılan switch’ler DELL , Juniper, HP ya da Brocade ürünleri arasından seçilebilir.

(*) Peering: Farklı internet servis sağlayıcılarının kullanıcıları arasındaki trafiğin takası amacıyla, erişim öz kaynaklarını gönüllü olarak paylaşmalarıdır.

Güç ve Ping

Kesintisiz sanal sunucu deneyimini altyapı çözümlerimiz ile deneyim sahibi olun, Türkiye’de bir ilke imza atan veritescil.com.tr’nin firmanın alt yapısını denemeden sanal sunucu satın almayın.

Fiziksel Güvenlik

Veri Merkezi dijital ve fiziksel olarak 7 gün 24 saat kameralarla izlenmektedir. MetroCity AVM’ye, AVM yönetimi tarafından belirlenen saatler dışında yetkilendirilmiş personel haricinde giriş-çıkış yapmak mümkün değildir. Enerji ve iklimlendirme üniteleri veri merkezinden farklı bir katta bulunmaktadır. Bu alana sadece yetkili kişiler giriş yapabilmektedir.

veritescil.com.tr’ye ait alanlarda müşterilere ziyaretleri süresince Operasyon Merkezi yetkilileri eşlik etmektedir.

MetroCity AVM’ye ek olarak Veri Merkezi’nde tüm giriş ve çıkışlar dijital ve fiziksel olarak 7 gün 24 saat izlenmekte ve görüntüler kaydedilmektedir.

Fiziksel güvenlik önlemlerinin yanı sıra, yangın algılama sisteminde Honeywell hava örneklemeli duman dedektörleri kullanılır. Yangın önleme ve söndürme sistemlerinde Siemens ve 3M Novec 1230 gazlı, FM200 gazlı ve aerosol tozlu sistemleri bulunmaktadır. Sensörlü su ve nem kontrol cihazları ile ofis alanları ve veri merkezi 7 gün 24 saat denetim altında tutulmaktadır.

İzleme (Monitoring)

Veri Merkezi Altyapı Ekibi veri merkezi altyapısını oluşturan enerji, iklimlendirme ve güvenlik bileşenlerinin takip, izleme ve bakımından sorumludur. Günlük, haftalık ve aylık periyodik bakım prosedürleri ile birlikte altyapı bileşenlerinin tamamı kesintisiz olarak altyapı ekibi tarafından izlenmektedir. Enerji dağıtım sistemlerine ait parametreler Enerji Kalite Analizörü ile 7 gün 24 saat takip edilmekte ve ölçümlenmektedir. Veri merkezi ve ofisler Yangın İhbar Santrali ile izlenmekte olup veri merkezi alanları 26 noktada sıcaklık, nem ve su seviye sensörleri ile yine 7/24 takip edilmektedir. İklimlendirme altyapısını oluşturan chiller kompresörlerine ait su debisi, gidiş-dönüş suyu sıcaklıkları ve dış ortam hava sıcaklığı da günlük olarak takip edilmektedir.

veritescil.com.tr’nin Network Ekibi, müşterilerine sunduğu kesintisiz internet erişiminin sürekliliği için network omurgasına ait tüm bileşenleri 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak izlemektedir. Network altyapısında Sflow yazılımı ile gelen ve giden verinin takibi yapılmakta, Network Takip yazılımımız ile de sunucu anlık olarak kontrol edilmektedir.

Yazılım Altyapısı

veritescil.com.tr’nin sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi ve teknik sorunlarda yazılım firmalarından alınan teknik destektir. Firmamız bu avantajları en iyi şekilde kullanmaktadır.

veritescil.com.tr’nin aynı zamanda kendi geliştirmiş olduğu bulut altyapılarını da kullanmaktadır. Bu sayede her türlü ürünün 7×24 aktivasyonunu gerçekleştirebilmek de ve müşterilerimize en hızlı şekilde suna bilmekteyiz.