Centos 7 Vesta Panel Kurulumu

Paneller arasında ücretsiz kullanılan Vesta Panel kurulumu Centos işletim sistemi ile kolay bir şekilde kurulumunuzu yapabilirsiniz. Öncelikle kiralamış olduğunuz ssd vps hizmetin kurulumu ile başlayabiliriz. Müşteri panelinizden hizmetler bölümüne giriş yaparak, alt tarafta kiralamış olduğunuz paketin üzerine tıklayarak açılan sayfada alt tarafta, kurulum yap butonuna tıklayarak Centos 6.8 veya Centos 7 kurulumunu, şifrenizi oluşturarak kurulum yap butonuna tıklayarak 1 ile 3 dakika içerisinde kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumunuz gerçekleştikten sonra PuTTY ile IP adresiniz kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak sunucunuza giriş yapabilirsiniz. Alt taraftaki komutlar ile Vesta Panel kurulumuna başlayabiliriz.

yum -y update
curl -O http://vestacp.com/pub/vst-install.sh

bash vst-install.sh –nginx yes –phpfpm yes –apache no –named yes –remi yes –vsftpd yes –proftpd no –iptables yes –fail2ban yes –quota no –exim yes –dovecot yes –spamassassin yes –clamav yes –softaculous yes –mysql yes –postgresql no –hostname servers.veritescil.com.tr –email info@veritescil.com.tr –password Veritescil.

Komutları uyguladıktan sonra vesta panel kurulumunuz yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde tamamlanmış olacaktır. Kurulum sonrasında 8083 portu ile vesta panele giriş sağlayabilirsiniz.