VDS – VPS Sunuculara Plesk Panel Nasıl Kurulur?

VPS sunucularda Veritescil.com.tr nin geliştirmiş olduğu son teknoloji sunucular, sistemler ile çok kısa sürelerde kolay bir şekilde Plesk panel kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.


VPS, VDS kiralamış olduğumuz hizmetin, müşteri paneline girerek hizmetler bölümünden almış olduğunuz Vds veya vps kiralama paketini tıklayarak hizmetinizin bilgilerine ulaşacaksınızdır. Sayfaya üzerinden kurulum yap sekmesine tıklayarak 22 adet işletim sistemi içerisinden Plesk Panel’i seçerek şifrenizi oluşturup veya rastgele şifre seçeneğine tıklayarak yükle butonuna tıkladığınız zaman 1 ile 5 dakika içerisinde kurulumunuzu gerçekleşmiş olacaktır.  Hizmetinize giriş yapmak için Uzak masaüstü programını açarak IP adresinizi – Kullanıcı adınızı – Şifrenizi yazarak bağlan butonuna tıklayarak port numaranız ile rahatlıkla dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Tüm panellerimiz gibi plesk panelde otomasyon sistemimiz tarafından kurulum yapıldığında trial(deneme sürümü) olarak gerçekleştirilmektedir. Deneme sürümü 14 gündür, 14 gün deneme süresi sonrasında lisansınız var ise kullanabilirsiniz veya firmamızdan plesk lisans satın alabilirsiniz.