WordPress Hosting Hata Ayıklama Modunu Aktif Etme

WordPress, dünya genelinde birçok web sitesi tarafından kullanılan bir içerik yönetim sistemidir. Bazen, bir web sitesinde hatalar oluşabilir ve bu tür durumlar için WordPress’te bir “Hata Ayıklama” modu vardır. Bu mod, web site sahiplerinin hataları daha kolay tanımlamasına ve çözmesine yardımcı olur. İşte, veritescil.com.tr’nin WordPress hosting hizmeti kapsamında WordPress’te hata ayıklama modunu aktif etmenin adımları:

1. WordPress Dosyalarına Erişim:

Öncelikle, FTP istemcisi veya cPanel kullanarak WordPress dosyalarına erişim sağlayın. Hosting kontrol paneliniz aracılığıyla public_html klasörü içindeki WordPress kurulum dosyalarını bulun. Genellikle bu dosyalar ana dizinde yer alır. Fakat kurulum yaparken farklı bir kaynak gösterdiyseniz dosyalar o klasörün içerisinde yer alır.

2. wp-config.php Dosyasını Düzenleme:

WordPress dosyalarınızın bulunduğu klasörde, wp-config.php adında bir dosya bulacaksınız. Bu dosya, WordPress’in temel konfigürasyon ayarlarını içerir. Bu dosyayı düzenleyerek hata ayıklama modunu aktif hale getirebilirsiniz. wp-config.php dosyasını bir metin düzenleyici ile açın.

3. Hata Ayıklama Modunu Aktifleştirme:

wp-config.php dosyasında, aşağıdaki satıra kadar ilerleyin:
/* That’s all, stop editing! Happy blogging. */

Bu satırdan hemen önce, aşağıdaki kodları ekleyin:
define( ‘WP_DEBUG’, true );
define( ‘WP_DEBUG_LOG’, true );
define( ‘WP_DEBUG_DISPLAY’, false );
@ini_set( ‘display_errors’, 0 );

Bu kodlar, hata ayıklama modunu aktifleştirir ve hataları bir log dosyasında saklar, fakat kullanıcılara bu hataları göstermez.

4. Dosyayı Kaydedin ve Yükleyin:

Yapılan değişiklikleri kaydedin ve dosyayı orijinal konumuna geri yükleyin.

5. Hata Ayıklama Log Dosyasını Kontrol Etme:

Hata ayıklama modunu aktifleştirdikten sonra, WordPress hataları wp-content klasöründe bir debug.log adında bir dosyada kaydedilecektir. Bu dosya, oluşan hataların neler olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Veritescil.com.tr olarak, WordPress hosting hizmetlerimiz kapsamında müşterilerimize bu tür teknik ayarlar konusunda da destek olmaktayız. İhtiyaç duyduğunuzda profesyonel destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu adımlar, WordPress’te hata ayıklama modunu başarılı bir şekilde aktifleştirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, veritescil.com.tr‘de sunulan diğer WordPress hosting hizmetleri ve çözümler hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.